A tervkészítés célja az intenzíven fejlődő, átalakuló Váci út városképi megjelenésébe szervesen illeszkedni tudó, Váci út - Révész utca menti intézményi keretövezetű telek beépítési feltételeinek meghatározása volt az itt jelentkező irodafejlesztési szándékokat szem előtt tartva.
A környezetalakítási javaslat az I-XIII-V jelű építési övezet területére egy konkrét fejlesztési programot vett alapul, míg a tömb többi részén - határozott program hiányában - egy távlati, lehetséges képet vázol fel. A jelenlegi épületek közül csak a várhatóan hosszútávon megmaradó lakóépületeket vettük számításba; meglévő, megmaradó beépítésként.
A Váci út mentén a lakóépületek közé ékelődő, hátraléptetett üzlet esetében egy lehetséges emeletráépítéses bővítést tüntettünk fel, az épületnek így megmarad a Váci út menti épületsort tagoló szerepe. A kialakuló F+1 szintes épületben kereskedelmi, vendéglátó funkció kaphat helyet.
Az egykori óvoda, majd művelődési központ telkére vonatkozóan az önkormányzat, mint tulajdonos a tervezés időpontjában nem rendelkezett konkrét fejlesztési szándékkal. A használaton kívüli épület helyenként már avulás jeleit mutatja, az épület bontása javasolt. Helyére idősek otthona (esetleg óvoda, bölcsőde) kerülhet a tervezői javaslat szerint, mivel a kerületben igény van ezekre a funkciókra. A felvázolt épület F+3 szintes, 90 férőhelyes, így megfelelően illeszthető a meglévő lakóépületek közé.
Az I-XIII-V jelű építési övezetbe sorolt telken - a vizsgálat időpontjában az ott lévő autószalon és kiszolgáló egységeinek épületei helyére - irodaház építése javasolt. Az irodaépület "L" alakban a Visegrádi - Révész - Váci út mentén foglal helyet többnyire F+6 szintes magasságban. A Visegrádi utca felőli szárnya F+4 emeletes magasságával illeszkedik a szomszédos lakóépülethez. A Révész utca menti telekhatáron az épületet tagoltan kívánatos kialakítani a szomszédos szabadonálló, úszótelkes lakótelepi beépítéshez való minél jobb illeszkedés érdekében. A javasolt épület ennek megfelelően a Révész utca mentén fésűs rendszerű tagolást kapott. Az így kialakult homlokzat előtti telekterületet javasolt közhasználatra átadni, ahol a jelenleginél jóval szélesebb és kellemesebb gyalogosfelület jöhet létre, az épülettagolással kialakuló kapcsolódó zöldfelületekkel.